Az ország összesen 100.000 munkavállalási engedélyt bocsát ki, amelyek révén ghánai állampolgárok számára nyílik lehetőség különféle munkahelyek betöltésére.

Ghána aktívan tárgyal a Szerb Köztársasággal, hogy megszerezze a 100.000 munkavállalási engedély egyik részét, amelyet Szerbia ebben az évben tervez kiadni – számoltak be róla a helyi sajtóorgánumok.
Az N1 tájékoztatása szerint a munkaerő-mobilitási megállapodás tervezett formája célja, hogy új munkalehetőségeket biztosítson a ghánai fiatalok számára, valamint erősítse a két ország közötti kapcsolatokat - olvasható a Ghánai Hírügynökség jelentésében.
A bejelentést egy közös sajtótájékoztatón tették közzé Accrában, ahol Samuel Okudzeto Ablakwa, Ghána külügyminisztere mellett Marko Đurić, Szerbia külügyminisztere is felszólalt. Đurić hivatalos, háromnapos látogatás keretében érkezett Ghánába.
A munkaerő-mobilitási megállapodás szoros összhangban van Ghána átfogó foglalkoztatási politikájával, és tükrözi a nemzetközi lehetőségek iránti elköteleződését. Célja, hogy támogassa az ország fiatal, képzett lakosságának elhelyezkedését, akik egyre növekvő számban keresnek lehetőségeket a globális piacon.
A ghánai médium szerint ez párhuzamosan illeszkedik Szerbia azon törekvéseihez, amelyek célja a termelékenység és a gazdasági növekedés fenntartása. Mindez különösen fontos a népességfogyás és a csökkenő munkaerő okozta munkaerőhiány tükrében.
A szerb külügyminiszter látogatása, amely során találkozókat tart a parlament elnökével és a mezőgazdaság, védelem, ifjúság, sport, valamint idegenforgalom területéért felelős miniszterekkel, jelentős lépés a Szerbia és Ghána közötti folyamatosan fejlődő együttműködés szempontjából.
A várakozások szerint a felek a következő hónapok során több hivatalos megállapodást is létrehoznak, beleértve egy munkaerő-mobilitási együttműködési nyilatkozatot is.
Ablakwa kiemelte, hogy a tárgyalások során a stratégiai megközelítés volt a középpontban, különös figyelmet szentelve Ghána fiatal népességének, valamint a Szerbiában tapasztalható növekvő igénynek a képzett és félig képzett munkaerő iránt. Ez utóbbi már komoly kihívás elé állítja az országot, hiszen a munkaerő elöregedése egyre sürgetőbb problémává vált.
"Szerbiában idősebb a lakosság, ezért szükségük van egy munkaerő-mobilitási megállapodásra, amely kihasználja Ghána nagyon fiatal népességének előnyeit" - mondta Ablakwa.
"A külügyminiszter jelezte, hogy Szerbia az idén 100.000 munkavállalási engedély kiadását tervezi, Ghána pedig kifejezte érdeklődését ennek maximális kihasználására, hogy ezzel lehetőséget teremtsen több ezer fiatal ghánainak, hogy Szerbiában dolgozhasson" - tette hozzá.
Ablakwa kihangsúlyozta, hogy Ghána célja, hogy Egyiptomot követve a második afrikai állam legyen, amely hivatalosan is megállapodást köt Szerbiával a munkaerő-mobilitás terén.
A munkaerő-mobilitási megállapodás várhatóan több fontos ágazatot érint majd, beleértve az építőipart, az egészségügyet, az informatikát, a mezőgazdaságot és a szolgáltatási szektort. Ezek azok az iparágak, amelyek egyre nagyobb mértékben keresik a fiatal, dinamikus és jól képzett munkaerőt Szerbiában és a szomszédos régiókban.
Ghána külügyminisztere kiemelte a megállapodás kölcsönös előnyeit, megjegyezve, hogy az segíthet csökkenteni a munkanélküliséget Ghánában, miközben kielégíti Szerbia munkaerőigényeit.
A munkaerő-mobilitás mellett a két ország az oktatási együttműködés lehetőségeit is felfedezi. Ennek keretében Szerbia a "Világ Szerbiában" elnevezésű programjának részeként ösztöndíjakat ajánl fel ghánai diákok számára.
Marko Đurić Ghánában (Fotó: Külügyminisztérium, Tanjug)
Természetesen! Kérlek, írd le, milyen szöveget szeretnél egyedivé tenni, és szívesen segítek benne!
Itt az év ajánlata: te nyugodtabb, mi még jobbak leszünk!
A visszajelzések alapján három fő tényező tűnik ki, amelyeket a látogatók zavarónak találnak a honlapon:
* a felugró reklámok,
Azt, hogy nem tudod befejezni az előfizetők számára készült cikket,
* a mellégépelések.
A mi helyzetünk sajnos az, hogy nem tudunk további saját anyagokat létrehozni, mivel körülbelül húsz önkormányzat egyáltalán nem hagyott jóvá dinárt a beadványainkra. Ráadásul a Magyar Nemzeti Tanács, a pártházból érkező, alaptalan indokokra hivatkozva, már évek óta nem támogatja a pályázatainkat.
Segítsünk egymáson! Napi húsz dinárért (0,17 euró) legyél a Szabad Magyar Szó előfizetője, így megszabadulsz a felugró reklámoktól, elolvashatod a Plusz rovatban megjelenő cikkeket, és nem mellékesen ezzel is hozzájárulsz, hogy továbbra is a Szabad Magyar Szó legyen a legolvasottabb vajdasági magyar honlap és még több helyi témáról számoljunk be!
u.i.: Amennyiben elérjük a kétszáz előfizetőt, esküszöm, komolyan mérlegeljük, hogy egy olvasószerkesztő applikációt is bevezessünk!