4 gyakori hiba, amit szinte mindenki elkövet otthon a klímaberendezésével 1. **Rendszertelen karbantartás**: Sokan hajlamosak elfeledkezni a klímaberendezés rendszeres karbantartásáról. A szűrők elhanyagolása nemcsak a levegő minőségét rontja, hanem a ké
Bár a nyári forróság a tengerparton igazán üdítő élmény, otthon a 30 fokos meleg már korántsem olyan vonzó. Ilyen esetekben a légkondicionáló készülék igazi életmentő lehet, hiszen egyetlen gombnyomásra hűvös, kellemes környezetet varázsol a lakásunkban. Azonban, ha nem ügyelünk néhány apró részletre, nemcsak a pénztárcánkat terhelhetjük meg, hanem az egészségünket is kockáztatjuk. Íme, néhány gyakori hiba, amelyeket mindenképpen érdemes elkerülni!
A légkondicionáló légszűrője felelős a por, a háziállatok szőre és más levegőben szálló részecskék a visszatartásáért, hogy a készülék hatékonyan tudjon működni. Ez azonban idővel eltömődik. Ha ez megtörténik, a légáramlás korlátozott lesz, így a klímának keményebben kell dolgoznia, hogy lehűtse a helyiséget, ezáltal több áramot fogyaszt.
"A légkondinak dupla energiával kell dolgoznia, hogy a levegőt megszűrje, ezáltal több áramot fogyaszt, és nem is működik megfelelően" - mondja Katie Lilywhite, az AO.com légkezelési szakértője. , így az áramszámlán is spórolhatsz, valamint kevesebb eséllyel fázol meg a folyamatosan áramló hideg levegőtől.
Sokan hajlamosak arra, hogy a klímaberendezést a lehető legalacsonyabb hőmérsékletre állítsák, abban a hitben, hogy ezáltal gyorsabban hűtik le a helyiséget. Azonban a legtöbb légkondicionáló egységes sebességgel működik, függetlenül attól, hogy a termosztát milyen alacsony fokozatra van állítva. Ez azt jelenti, hogy ha túl alacsony hőmérsékletet választasz, a klíma hosszabb ideig üzemel, mint szükséges, ami megnöveli az energiafogyasztást.
"A légkondicionálót magasabb hőmérsékletre kell állítani, mint gondolnád. Ha 16 fokra tekered le, azzal nem hűtöd le gyorsabban a szobát - csak feleslegesen járatod, ami energiát pazarol" - mondja a szakértő, aki . Ez hűvösen tartja a lakást anélkül, hogy hogy túlságosan megterhelné a készüléket és felesleges energiafogyasztást okozna.
Amikor beállítod a klímát, érdemes figyelembe venni, hogy ne aktiválódjon, amikor senki sincs otthon. Könnyen előfordulhat, hogy a lakás gyorsan felmelegszik, így a klíma többször is bekapcsol, hogy fenntartsa a kívánt hőmérsékletet. Azonban ha te nem tartózkodsz otthon, ebből semmit sem tapasztalsz. Elég, ha egyszer indítod el, hogy mire hazaérsz, már kellemes hűvös fogadjon.
Az ablakokon át rengeteg hő áramlik be az otthonodba, főleg ha nyitva hagyod őket. Ha szeretnéd, hogy a lakásod kellemes hőmérsékletét megőrizd, mindenképpen figyelj arra, hogy a kánikulában zárva tartsd őket. Sőt, érdemes lehúzni a redőnyöket vagy elhúzni a sötétítő függönyöket a nap legforróbb óráiban, különösen, ha a nap tűzőfénye éppen az ablakodra esik.
Este érdemes kinyitni az ablakokat, hogy a friss, hűvös levegő szabadon áramolhasson a lakásban. Ha így teszel, a légkondicionálónak kevesebb munkát kell végeznie, ami nemcsak a villanyszámládon, hanem a komfortérzeteden is érezhetően segít. Ráadásul kisebb az esélye, hogy a klíma hűvös fuvallata megfázást okoz!