70 éves korában fedezte fel, hogy születésekor elcserélték a kórházban.

Tíz évvel ezelőtt egy angol nő, aki alig ismerte nagyapját, úgy döntött, hogy elvégeztet egy DNS-tesztet. Az eredményeket feltöltötte egy online adatbázisba, és meglepetten tapasztalta, hogy rengeteg ír felmenője van, amiről a családja sosem hallott. Azonban a kezdeti izgalom hamar elült, és végül elfeledkezett a felfedezésről, sőt, még az előfizetését is lemondta azon az oldalon, ahol a DNS-tesztjeit gyűjtötte.
Hat év elteltével váratlan üzenet érkezett. Egy ismeretlen férfi keresett meg azzal a meglepő hírral, hogy az oldalon megosztott információik alapján egyetlen dologra következtethetünk: testvérek lehetnek.
A nő ugyanis korábban engedélyezte, hogy az oldalon ismeretlen felhasználók is kapcsolatba léphessenek vele. Az üzenet láttán az első gondolata az volt, hogy talán titokban örökbefogadták. Néhány évvel korábban mindkét szülője meghalt, így őket nem tudta megkeresni, de rákérdezett a dologra a bátyjánál. Testvére egészen biztos volt benne, hogy átverés a dolog, mert tisztán emlékezett rá gyermekkorából, hogy édesanyjuk terhes a húgával.
A brit asszonyt azonban nem nyugtatta meg a helyzet, hiszen mindig is különösnek tartotta, hogy ő magasabb testvéreinél, és ráadásul ő az egyetlen szőke hajkoronával rendelkező a családban. Végül lánya állt a rejtély nyomozásának élére: megkaparintott egy másolatot a kórház nyilvántartásából, amely az összes babát tartalmazta, akik azon a napon látták meg a napvilágot, amikor édesanyjuk született.
A nő neve mellett a listán egy olyan név bukkant fel, amely teljesen egybeesett azzal a férfiével, aki őt keresni kezdte. Ekkor már nyilvánvalóvá vált, hogy hetven évvel ezelőtt a kórházban valami szokatlan történt: valószínűleg összecserélték őket a szülészeten.
Ez már a második olyan eset, amelyet a BBC tárt fel, és amelyben két csecsemőt összecseréltek. A lap értesülései szerint a folyamatosan csökkenő genetikai tesztelési költségek, valamint a családfakutatással foglalkozó online platformok népszerűségének növekedése várhatóan még több hasonló eset napvilágra kerülését hozza magával.
Egészen a közelmúltig az Egyesült Királyságban nem tapasztaltunk olyan gyakorlatokat, mint amelyek ma elterjedtek: a kórházakban a szülés után azonnal két pántot helyeznek a csecsemők bokájára, és az újszülötteket nem választják el az édesanyjuktól. Ezzel szemben az 1950-es években a helyzet merőben eltért: akkoriban gyakran külön szobákba vitték a babákat, akiket bábaszemélyzet felügyelt. A háború utáni bébiboom következtében a szülészeti osztályok gyakran zsúfoltak voltak, ami még nagyobb terhet rótt az ott dolgozókra.
A brit nő a BBC-nek elmondta, hogy testvéreivel a történtek után sem változott meg a viszonyuk - sőt, a hír csak még inkább összekovácsolta őket. Azonban az újonnan felfedezett (vérszerinti) családjával egyelőre még nem alakult ki igazi kapcsolat közöttük.