A bolygónk lakossága egy új, sokszínűséggel teli korszakba lépett.


Csatlakozz az Online Klasszis Klubhoz, ahol Szent-Iványi István élőben vár rád! Ne hagyd ki ezt az egyedülálló lehetőséget, hogy közvetlen kapcsolatba lépj a tudással és inspirációval!

Csatlakozzon hozzánk, és ne habozzon feltenni kérdéseit a népszerű külpolitikai szakértőnek!

A világ népessége egy új, divergáló fejlődési szakaszba lépett. Az utóbbi ötven évben tapasztalt robbanásszerű növekedés, amelyet a jobb élelmiszerellátás és az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés ösztönzött, mostanra kezd mérséklődni, ám ez a változás nem egységesen érinti a különböző régiókat.

Néhány nemzet zsugorodik, míg mások évtizedekig tartó bővülés előtt állnak.

A jelenlegi kutatás célja az volt, hogy feltérképezze, mikor fogja elérni a 2025-ös adatok szerint 40 legnagyobb népességű ország a népességi csúcsát, valamint hogy ez a csúcs egyáltalán a jelen századon belül várható-e.

Az ENSZ szakértői a Világnépességi Kilátások keretében a közepes termékenységi forgatókönyv alapján készítették el a jövőbeli népességszámok előrejelzését.

Kína lakossága 2021-ben elérte a nagyjából 1,41 milliárd főt, és most csökkenő tendenciát mutat.

Ez a tendencia a következő években egyre inkább felgyorsul, alapvetően átalakítva az ország társadalmi és gazdasági struktúráját. Eközben figyelmeztető jeleket ad a kormány számára, hogy sürgősen foglalkoznia kell az elöregedő népesség problémájával.

Japán hanyatlása már jóval korábban megkezdődött, hiszen a népességcsúcs 2010-ben érte el a maximumot. Azóta a szigetország lakossága több mint ötmillióval csökkent, ami komoly társadalmi és gazdasági kihívásokat jelent.

Dél-Korea 2020-ban tapasztalta meg legnagyobb népességnövekedését, míg Thaiföld és Németország lakosainak száma az 2020-as évek kezdetén kezdett el jelentősen változni.

A régió demográfiai lassulásának fő okai között szerepel a gyors városiasodás, az elsz stratoszférikus oktatási árak, valamint a mélyen gyökerező alacsony termékenységi szint.

Related posts