Bemutatásra került a Muraközy János emlékére készült könyv, amely gazdag tartalmával és különleges emlékekkel idézi fel a jeles személyiség életét és munkásságát.

A Muraközy 200 emlékév záró eseményeként február 8-án, Muraközi János születésének 201. évfordulóján a Ráday Múzeumban bemutatták az egykori városi gazdasági tanácsnok, az 1848-49. évi szabadságharc gerillakapitány, festőművész tiszteletére megjelentetett kiadványt, amely a Muraközy János 1824 - 1892 címet kapta. Az eseményen megjelent dr. Sárközy István, a város korábbi alpolgármestere, Bán János, Kecskemét kulturális ügyekért felelős, hivatalban lévő alpolgármestere, valamint Szabó Gábor nyugalmazott református esperes, a Muraközy család, a kecskeméti református gyülekezet tagjai, számos érdeklődő és a helyi sajtó munkatársai.
A Muraközy emlékév tiszteletére készült, közel 100 oldalas kötetet dr. Fogarasi Zsuzsanna, a Ráday Múzeum igazgatónője állította össze. A kiadványban nemcsak szerkesztői munkáját végezte el, hanem saját fejezetet is írt, amelyben Muraközy János, a kecskeméti nemesi-polgári értelmiség egyik meghatározó alakjának életét és munkásságát vizsgálja. Tanulmányában különös figyelmet fordít János tevékenységére, valamint arra a rejtélyes jelenségre, hogy miért maradt eddig viszonylag ismeretlen a közvélemény előtt.
Bíró Éva, a Kecskeméti Református Egyházközség Levéltárának élenjáró vezetője, a Muraközy család történetének gazdag levéltári anyagát kutatta fel, kezdve a legkorábbi feljegyzésektől. Munkája során nem csupán a család központi alakjaira fókuszált, hanem a szélesebb családi kör életútjának érdekes mozzanataira is kitekintett.
Kovács Hajnalka grafikusművész, a Ráday Múzeum múzeumpedagógusa összegyűjtötte azokat az eseményeket, amelyek a Muraközy életmű interpretációját gazdagították, miután a hagyaték 2018-ban a múzeum falai közé került. A "Kulcsra zárt szoba titkai" című állandó kiállítás keretében nem csupán a klasszikus tárlatvezetésekre fókuszál, hanem részletesen bemutatja azokat a sokszínű foglalkozásokat és programokat is, amelyek révén az életmű üzenetét különféle korosztályok és érdeklődési körű csoportok számára elérhetővé tették az eltelt évek során.
Szolláth Katalin grafikusművész, aki már középiskolában elköteleződött a Muraközy hagyaték kutatása mellett, és Muraközy János festészetéből írta a diplomadolgozatát is, továbbá a 200 éves évfordulós rendezvényeken is aktív szerepet vállalt, tanulmányában bemutatja és elemzi a ma fellelhető és a Ráday gyűjteményben látható képanyagot.
A kiadványban önálló fejezet foglalkozik Vihart Anna DLA munkájával, aki a Magyar Képzőművészeti Egyetem Restaurátor Tanszékének adjunktusa. Ő szakértelmét felhasználva tisztította meg és állította helyre a Muraközy műveket, eltávolítva a sok jó szándékú, ám néha szakszerűtlen beavatkozások nyomait. A könyv tervezése és tipográfiája Zalatnai Pál kiváló munkáját tükrözi. A Muraközy János 1824-1892 című, limitált példányszámban megjelent kötet a Ráday Múzeumban érhető el.
A könyvbemutató zárásaként a résztvevők egy szép koszorút helyeztek el az Ókollégium falán, tisztelegve Muraközy János emléktáblája előtt.