A város főtere pezsgő élettel telt meg, és a kíváncsiskodók számára igazán lenyűgöző élményben volt részük – nézd meg a galériát!

Pénteken ünnepi esemény zajlott Kiskunfélegyháza főterén, ahol a Miénk itt tér szabadtéri kiállítás hivatalos megnyitójára került sor. Az esemény különleges jelentőséget kapott, hiszen Mezősi Ágnes fotóművész nemrégiben elnyert díja adta a rendezvény aktualitását, így a látogatók egy igazán különleges élményben részesülhettek.
Már számos év telt el azóta, hogy a város főterén a lelkes szervezők életre hívták a Miénk itt tér szabadtéri kiállítást. Ez az esemény az évek során a Városalapítók Hete programsorozat egyik kiemelkedő rendezvényévé vált. Az idei tárlat különös jelentőséggel bír, hiszen a kiállító, Mezősi Ágnes, fotóművész, idén elnyerte a Holló László-díjat, amelyet jövő héten vasárnap az ünnepi képviselő-testületi ülés keretében adnak át neki.
Egy vadonatúj dimenziót tár fel a közönség számára.
A kiállítás minden évben egy új művészeti irányzatot hoz elénk, amely képes megérinteni a félegyházi közönség szívét. Olyan alkotások kerülnek bemutatásra, amelyek egy különleges perspektívát kínálnak, amit mi, laikusok, talán sosem észlelnénk a hétköznapok során. Ezt tapasztalhatjuk Mezősi Ágnes lenyűgöző fényképein is, hiszen az ő munkái olyan finom részleteket rögzítenek, amelyekre talán sosem figyelnénk fel. Ehhez Ágnes egyedi látásmódjára és kivételes tehetségére van szükség. Ez a különleges perspektíva egy új dimenziót nyit meg a nézők előtt - emelte ki köszöntőjében Csányi József polgármester, aki hozzátette, hogy ez a kiállítás is megerősíti, hogy a Holló-díj méltó helyre került.
Mezősi Ágnes, a rend szívós őrzője.
- Mezősi Ágnes, a rend szívós őrzője.. A rendszert, a letisztultságot keresi és meg is találja, még a káoszban is, amiben van részünk mostanság. Különös tehetsége van, ahhoz, hogy észre vegye azokat a részleteket, melyek kiragadva az egész látványból önmagukban képviselik a rendet és a harmóniát - fogalmazott a megnyitón Szabó Ildikó művésztanár.
Terápiából hivatás: Az önismeret és a segítés művészete A terápia világa nem csupán szakmai tevékenység; sokkal inkább egy hívás, amelyben az emberi kapcsolatok mélységeit és a lélek rejtett zugait fedezzük fel. A terápia során nemcsak a mások segítése válik a célunkká, hanem saját magunk megértése is, amely új dimenziókat nyithat meg a hivatásunkban. A terapeuta szerepe sokkal több, mint puszta szakmai tudás: empátiával, türelemmel és nyitottsággal kell közelítenünk klienseinkhez. Minden egyes találkozás egy új lehetőség, hogy valami különlegeset adhassunk a másiknak, és ezzel párhuzamosan saját magunkat is gazdagítsuk. A hivatásunk nem csupán a problémák megoldásáról szól, hanem arról is, hogy együtt fedezzük fel az utat a gyógyulás és a fejlődés felé. A terápia egy folyamatos tanulási folyamat, amelyben a kliens és a terapeuta együtt lépnek tovább a felfedezés útján. Az igazi hivatás az, amikor a tudásunkat és tapasztalatainkat arra használjuk, hogy másokat támogassunk az élet kihívásaival való megküzdésben. Ebből a szempontból a terápia nem csupán munka, hanem egy életforma is, ahol a szeretet és a megértés erejével formálhatjuk a világot.
Mezősi Ágnes 13 éve merül el a képalkotás világában. Kezdetben a fényképezést terápiás céllal űzte, mára azonban már nem csupán hobbiként, hanem hivatásként, sőt, igazi küldetésként éli meg. Az állandó tanulás és fejlődés vágya hajtja előre, hiszen a fotózás számára nem csak szakma, hanem folyamatos felfedezés is. Tagja a Magyar Fotóművészek Szövetségének, valamint a helyi Wesel Hugó Fotókörnek, ahol újabb inspirációkat gyűjt. Mindenütt, ahol csak lehet, igyekszik tanulni, hiszen a kíváncsiság és a kitartás az, ami tehetségének alapját képezi. Ágnes szenvedélye a fényképezés iránt sosem lankad, és ez a szüntelen érdeklődés táplálja művészi útját.
Első önálló kiállítását 2015-ben rendezte meg Kiskunfélegyházán. Azóta számos rangos csoportos és egyéni tárlaton vett részt, de a 2019-es Breuer Marcell által megálmodott „Törékeny brutalizmus” című kiállítás különösen kiemelkedő eseménynek számít. Ez a tárlat New Yorkban debütált, majd 2020-ban a lengyelországi Lodzban, később pedig Hágában, Hollandiában is megtekinthetővé vált a közönség számára - emelte ki Szabó Ildikó.