Bokros Lajos véleménye szerint az 1 millió forintos átlagfizetés csupán egy illúzió, ami valójában eltakarja a gazdasági realitásokat. Szerinte ez a szám nem tükrözi hűen a magyar munkavállalók valós jövedelmét, és inkább csak egyfajta marketingfogás, min


A korábbi pénzügyminiszter szerint a jövő évben tovább emelkedhet az infláció, és amennyiben nem érkeznek meg az uniós támogatások, a 2025-ös költségvetés is megvalósíthatatlan álommá válhat.

Interjút adott a Népszavának a Közép-Európai Egyetem professzora, Bokros Lajos korábbi pénzügyminiszter. A közgazdász parasztvakításnak nevezte a jelenlegi kormány gazdaságpolitikáját, és szerinte az új költségvetés a régi, rossz gyakorlat folytatása.

Bokros véleménye szerint, ha a kormány a választások előtti évben továbbra is felelőtlenül túlköltekezik, akkor a magyar államháztartás hiánya akár a GDP 8%-át is elérheti. Úgy látja, hogy az inflációt követő adónemek csak fokozzák az inflációt, amelynek emelkedését már eleve a kormány felelőtlen fiskális politikája idézi elő, míg a Magyar Nemzeti Bank tovább fokozza a helyzetet. Ennek következtében arra számít, hogy a pénzromlás üteme a következő évben tovább nőhet Magyarországon. Bokros tudatos lépésnek tartja a forint gyengítését, mivel a kormány ezen a módon próbálja visszaszerezni azt a többletjövedelmet, amelyet a költségvetésből elosztott. Hangsúlyozta, hogy ha a jövő évben sem érkeznek meg az uniós források, akkor a 2025-re tervezett költségvetés is csupán illúzió marad.

Parasztvakításnak nevezte az 1 millió forintos átlagjövedelem ígéretét is, mert könnyen elképzelhető, hogy az akkori árfolyam szerint az ugyanannyit fog érni, mint jelenleg 600 ezer forint. A gyerekek után járó kedvezményt pedig hiába növelik a személyi jövedelemadóval, az alacsony jövedelműek nem keresnek eleget ahhoz, hogy igénybe vegyék ezeket a támogatásokat, ez pedig a társadalom szétszakadását erősíti - mondta a Közép-Európai Egyetem professzora.

Related posts