Célkeresztbe került Hankó Balázs családja, mivel vizsgálat indult Vészabó Noémi Munkácsy-díjával kapcsolatban.

Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője írásbeli kérdést intézett Polt Péter legfőbb ügyészhez, miután kiderült, hogy a díjazott Vészabó Noémi mögött miniszteri családi kapcsolatok állhatnak. A képviselő aggodalmát fejezte ki a díjazás körüli összefonódások miatt, amelyek komoly aggályokat vetnek fel a közpénzekkel gazdálkodó intézmények működésének átláthatóságáról és a kitüntetések megbízhatóságáról. Polt Péter a kérdést feljelentésként kezelte, és azt a rendőrséghez irányította további vizsgálatra.
Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője írásbeli kérdéssel fordult Polt Péter legfőbb ügyészhez Már a Munkácsy-díj is családi üzlet lett? címmel.
A képviselő a 24.hu cikkére hivatkozva rámutat arra, hogy Vészabó Noémi Munkácsy Mihály-díjjal való kitüntetése komoly szakmai és közéleti vitákat generált. Sokan kétségbe vonják a művésznő szakmai hitelességét, és giccsfestőként emlegetik, ami miatt több szakmabeli úgy véli, hogy a díj nem méltó az ő munkásságához. A helyzetet tovább súlyosbítja az a gyanú, hogy a kitüntetés mögött politikai érdekek húzódnak meg, ami még inkább felerősítette a botrányt.
A cikk szerint Vészabó Noémi évek óta szoros kapcsolatban áll a Galenus Kiadóval, amely több könyvét is kiadta, és festményeit is árusította. A kiadó a Magyar Gyógyszerészi Kamara tulajdonában van, amelynek elnöke Hankó Zoltán - ő Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter édesapja. Ez felvetette a politikai protekció gyanúját.
Ahogy az Index elsőként tudósította, a Munkácsy-díj Bizottság teljes létszámban lemondott Vészabó Noémi kitüntetése után. Vészabó nem szerepelt azon a listán, amelyet a bizottság előzetesen javasolt a miniszternek, ennek ellenére ő mégis őt választotta ki a díjazottak közé. Az indoklásban hangsúlyozták, hogy ez a döntés komoly kérdéseket vet fel a szakmai függetlenség, valamint az állami kitüntetések hitelessége szempontjából.
Ezeket az információkat figyelembe véve a képviselő öt fontos kérdést intézett a legfőbb ügyészhez:
A képviselő nem részesült válaszokban a kérdésekre, mivel a legfőbb ügyész a kérdéseket feljelentésként értelmezte.