Elérkeztünk egy különös pontra! A szerbek már tanúbizonyságot tettek a felelősségvállalás terén, míg Orbán továbbra is a posztján maradt. - Alfahir.hu

Kérdezi a Jobbik annak kapcsán, hogy Szerbiában hónapok óta tüntetések folynak, amelyek azután robbantak ki, hogy leszakadt az újvidéki vasútállomás tetőszerkezete, és több mint 10 ember meghalt. Vucevic ezzel a lemondással kíván hozzájárulni a társadalmi megbékéléshez.
Az Andorján Béla vezette párt érdeklődéssel fordul a közvéleményhez, és azt firtatja, hogy...
Meddig kell még itthon várnunk arra, hogy hasonló szintű felelősségvállalásra kerüljön sor?
A véleményük szerint "ez a megközelítés is működhet, ahogyan Szerbiában alkalmazzák: vállalják a felelősséget, és a súlyos hibák nem maradnak következmények nélkül."
Vajon milyen Magyarországunk lenne ma, ha az őszödi böszme lemondott volna időben?
- A jobboldali párt emlékezetünkben felidézte a Gyurcsány-korszakot.
Vagy a tragikus járványkezelő Orbán vette volna kalapját 49 ezer halott után? Esetleg már a kegyelmi botrányban vállalta volna a felelősséget...
- kérdezi a párt sajtóközleményében.
A Jobbik elmondása szerint egy normális Magyarországban, egy kiegyensúlyozott demokráciában hisz. Úgy tűnik, ebben már
A szerb vezetők és a politikai elitet tekintve úgy tűnik, hogy előnyben vannak a hazai irányítókkal szemben, hiszen fejlettebb stratégiákkal és tapasztalatokkal rendelkeznek.
A jobboldali ellenzéki párt reagált a miniszterelnök korábbi eredménypropagandájára, amelyben hangsúlyozta a kormány által elért sikereket. Az ellenzék kritikával illette a bemutatott adatokat, és arra figyelmeztetett, hogy a valóság sokszor eltér a politikai kommunikációtól.
Orbán győzelmeként értékeli a közel 49 ezer ember elvesztését.
A következőképpen fogalmazhatnánk át a szöveget: "2020 márciusától 2022 decemberéig körülbelül 49 ezer ember vesztette életét Magyarországon a COVID-19 következtében. Volt egy időszak, 2021 tavaszán, amikor hazánk a lakosságarányos halálozási statisztikák alapján a világ negyedik legrosszabb helyzetével szembesült. A halálozás miatt elmaradt, illetve átütemezett műtétekről pedig már nem is érdemes beszélni. Orbán Viktor válságkezelése nemcsak, hogy kudarcot vallott, hanem olyan kaotikus helyzeteket teremtett, amelyek véglegesen aláásták a kormány által már korábban is megrendült magyar egészségügyet."