Karácsony idején is folyamatosan érkeztek a menekülthajók a Kanári-szigetekre, sajnos egy ember életét vesztette - számolt be a Világgazdaság.

Karácsony idején sem álltak meg az embercsempészek, a menekülthajók folyamatosan érkeztek a Kanári-szigetek vizeire. A migráció már a helyiek mindennapi életének szerves részévé vált; idén jelentősen megnőtt a zsúfolt bárkákon érkező emberek száma a tavalyi évhez képest.
Az év végén sem enyhül a migrációs nyomás a Spanyolországhoz tartozó, de Afrika partjaihoz közelebb fekvő Kanári-szigeteken. Csak az utóbbi néhány órában a parti őrség hét migránsokat szállító hajót segített ki - írta szombaton a spanyol El Pais.
Az Afrika irányából érkező hajók nem mindig ugyanazon kikötőbe futnak be; ezúttal El Hierro helyett inkább Lanzarote szigetén kötöttek ki. Öt hajó érkezett a szigetre, és a jelentések szerint felfújható járművek voltak. Az első négy hajó összesen 240 menekültet hozott, míg az ötödik jármű 28 férfit, egy nőt és egy gyermeket szállított.
Délre az Acrux és az Adhara mentőhajók újabb két lélekvesztőt kísértek El Hierróra, az első közülük 69 embert szállított, köztük egy nőt, a második 224-et, 57 nővel és sok gyermekkel a fedélzetén.
Karácsony estéje óta a belügyminisztérium adatai szerint több mint 1650 menekült lépett partra a szigeteken. December 15-ig összesen 43 737 új érkező regisztrált, ami 18,6 százalékkal magasabb szám, mint 2023 hasonló időszakában.
Az afrikai partoktól négyezer kilométerre való átkelés nem mentes a kockázatoktól. A migránsok gyakran kimerülten és súlyos egészségi állapotban érkeznek meg. A pénteken El Hierróra érkező csoportból sajnos egy személy életét vesztette a mentőhelikopter fedélzetén, míg több másik utast kórházi kezelésre szorultak.
December 19-én egy tragikus esemény történt a marokkói vizeken, ahol egy idegenforgalmi célú hajó süllyedt el. Az utasok közül, akiknek száma összesen 80 fő volt, csupán 11 embert sikerült élve kimenteni.
A migráció, amely számos ember életét követeli, és komoly terhet ró a helyi erőforrásokra, egyre inkább feszültséget szül a helyi közösségekben. Az itt élőkben fokozódik az ellenérzés, ahogy a helyzet egyre csak súlyosbodik.