Kihirdették az év legrosszabb filmjeinek listáját, és a világhírű rendező nem tudta türtőztetni dühét.

A Sony nemrégiben bemutatott szuperhősfilmje, a Madame Web, sajnos nem nyerte el a közönség tetszését, hiszen három Razzie-díjat is begyűjtött, köztük a legrosszabb film és legrosszabb forgatókönyv kategóriákban. Dakota Johnson szintén nem úszta meg, hiszen ő is megkapta a legrosszabb színésznőnek járó elismerést. Ezzel szemben a Joker: Kétszemélyes téboly, amely szintén megosztotta a nézőket, hét jelölést zsebelt be, és négyet sikerült díjra váltania.
A Sony félresikerült szuperhősfilmje, a Madame Web három Razzie-t is nyert, köztük a legrosszabb filmet és forgatókönyvet, de Dakota Johnson is megkapta a legrosszabb színésznőnek járó díjat. A másik megosztó szuperhősös film, a Joker: Kétszemélyes téboly hét jelölést kapott, amiből négyet váltott díjra - írja a Variety.
Francis Ford Coppola szintén elnyerte a díjat a Megalopolisz című grandiózus eposz rendezéséért, míg Jon Voight a mellékszereplők között vitte haza az arany málnát. Érdekesség, hogy a film összesen hat jelölést kapott, ezzel holtversenyben a második legtöbb jelölést jelentette a Madame Web, a Borderlands és a Reagan alkotásokkal együtt.
A neves filmrendező az Instagramon osztotta meg gondolatait a díj kapcsán. Szerinte a díjak mögött csupán a pénz áll, és az igazi művészetet gyakran háttérbe szorítja a kereskedelmi érdek.
Ahogyan a háború, úgy a butaság és a politika sem találhatja meg a helyét a jövőnkben.
"Nagy boldogsággal fogadom el a Razzie-díjat a Megalopoliszért, és nagy megtiszteltetés számomra, hogy a legrosszabb rendező, a legrosszabb forgatókönyv és a legrosszabb film kategóriájában jelöltek. Ez különösen értékes számomra egy olyan időszakban, amikor oly kevesen mernek szembeszállni a kortárs filmgyártás domináló irányzataival!" - fogalmazott.
"Ebben a mai világban, ahol a MŰVÉSZET úgy kap pontszámokat, mintha profi birkózás lenne, úgy döntöttem, hogy NEM követem azokat a zsigeri szabályokat, amelyeket egy olyan iparág fektetett le, amely annyira retteg a kockázattól, hogy a rendelkezésére álló hatalmas mennyiségű fiatal tehetség ellenére sem biztos, hogy olyan filmeket hoz létre, amelyek 50 év múlva is relevánsak lesznek" - fogalmazott.