Összegezték, milyen mértékben járulhat hozzá a mesterséges intelligencia a GDP növekedéséhez, miközben párhuzamosan csökkenti a karbonkibocsátást.

A mesterséges intelligencia az élet valamennyi területén egyre inkább meghatározó szerepet játszik, így hozzájárulhat a fenntarthatósági célok eléréséhez is. Akadnak ugyanakkor kockázatok is, az MI alkalmazása például az energiafogyasztás növekedését okozhatja.
António Guterres hangsúlyozta, hogy a mesterséges intelligencia kulcsszerepet játszhat a fenntarthatóság előmozdításában, és képes felgyorsítani a fejlődést számos területen. Az MI alkalmazása révén a legeldugottabb régiókban is javulni fog az oktatás és az egészségügyi ellátás minősége. A fenntartható építkezések és közlekedési megoldások révén csökkenni fog az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása, míg a mezőgazdasági termelők képesek lesznek több és jobb minőségű élelmiszert előállítani.
Az ENSZ főtitkára hangsúlyozta, hogy az új technológiák teljes potenciáljának kihasználásához elengedhetetlen, hogy csökkentsük a mesterséges intelligencia (MI) működésében tapasztalható elfogultságot, valamint harcoljunk az álhírek terjedése ellen. Fontos, hogy az MI ne fokozza, hanem inkább mérsékelje a biztonsági kihívásokat. "A globális együttműködés kulcsfontosságú ahhoz, hogy a mesterséges intelligencia mindenki számára hozzáférhetővé váljon" - részletezte a portugál politikus.
A "Lehetőség vagy kockázat - az MI szerepe a fenntarthatóságban" című tanulmány is hasonló eredményekre világított rá.