Kontárok csalása: ez az oka annak, hogy manapság sokan félnek szakembert hívni.
Lakásfelújítás, duguláselhárítás, tetőjavítás – három mindennapi epizód, mindegyik egy tragikus végkifejlettel zárul. A közös szál pedig: becsapott megrendelők, kontár "szakemberek", hamis számlák és elpazarolt milliók. 2025 Magyarországán még mindig számos család szenved el helyrehozhatatlan károkat olyan vállalkozók miatt, akik a pénzt kérik, de a munkát nem végzik el. Ha pedig el is végzik, az inkább rombolás, mintsem építés. A falak mögött rejtőző történetek sokszor keserű tanulságokat rejtenek, és a bizalom helyett csak a csalódás marad a megrendelők szívében.
Kontárok csapdájában: csaló szakemberek hatalmas veszteségeket okoztak Egyre gyakoribbá válnak a csaló szakemberek, akik a gyanútlan ügyfelek bizalmát kihasználva, milliós károkat okoznak. A kontárok trükkjei és módszerei egyre rafináltabbak, így sokan könnyen áldozatul esnek. Fontos, hogy tudatosítsuk magunkban a veszélyeket, és megfelelő óvintézkedéseket tegyünk a csalások elkerülése érdekében. A tájékozódás és a körültekintés kulcsfontosságú lehet a pénzügyi veszteségek minimalizálása érdekében.
Az építőipar és a szolgáltatási szektor bizonyos szegmenseiben sajnos elterjedtté vált a szakszerűség teljes hiánya. A következő történetek három magyar család élményeit idézik fel, bemutatva, milyen komoly következményekkel járhat, ha megbízhatatlan személyekre bízzuk otthonunk biztonságát és kényelmét.
**Egy álomotthonból rémálom: Deák Ferenc tragikus sorsa** Deák Ferenc, a híres magyar politikai gondolkodó és jogász, akinek neve összefonódik a reformkor eszméivel, nem csupán a közéletben, hanem saját otthonában is különös sorsot élt meg. Az álomotthon, amit egykor a béke és a boldogság szigeteként emlegettek, hamarosan rémálommá változott. A gyönyörű, rendezett kert, ahol gyermekkori álmokat szőtt, és a tágas szobák, melyek a barátok és családtagok nevetésétől voltak hangosak, lassan elborultak. A politikai viharok, amelyek az ország sorsát formálták, Deák otthonát is megviselték. Az állandó feszültség, a felelősség súlya és a politikai intrikák árnyéka mind-mind beárnyékolták azt a helyet, ahol egykor a jövőbe vetett reményei éltek. A falak, amelyek egykor a bátor beszélgetések otthonául szolgáltak, most már a magány és a kétségbeesés tanúivá váltak. Deák Ferenc, akinek szívében mindig is ott élt a szabadság iránti vágy, most egy fojtogató légkörben találta magát. Az álomotthon, amely egykor a jövő reményeit hordozta, immár a múlt fájdalmát idézte fel. A történet tanulsága, hogy néha a legszebb álmok is rémálommá válhatnak, ha a körülmények nem kedveznek. Deák Ferenc élete és sorsa emlékeztet minket arra, hogy mennyire törékeny a boldogság, és hogy a legnagyobb álmok mögött is húzódhatnak sötét árnyak.
Deák Ferenc Tahitótfaluban szerzett magának egy ingatlant, amelyet családjával együtt szeretett volna felújítani. A ház kisebbik részét édesanyja, aki súlyos betegségben szenvedett, lakta volna, míg a nagyobb részben ő és akkori élettársa terveztek élni. A kivitelező, aki kezdetben megbízható partnernek tűnt, 16 millió forintot kapott a felújítási munkálatok elvégzésére.
A kezdeti munkálatok befejezése után a kivitelezés váratlanul leállt. A vállalkozó családtagjai még próbálkoztak a helyszínen, de hamarosan csak kifogások érkeztek, amelyek a helyzet súlyosbodásához vezettek. Az ingatlan állapota egyre romlott: az ablakok eltűntek, a ház védtelen maradt, és a csapadék már beázott a falakon keresztül.