Már régóta fogyasztjuk a rovarokat, anélkül hogy észrevennénk!

Sok élelmiszerünkben megbújnak rovarok mint adalékanyagok, és sokszor nem is sejtjük ezt.
Sokan undorodnak attól, hogy rovarokat egyenek, tudtukon kívül mégis megteszik, ugyanis már most is kedvelt élelmiszer-ipari alapanyagok. Sőt a rovarok által termelt váladékokat is előszeretettel használják fel különféle termékek készítéséhez, így azokat is fogyasztjuk anélkül, hogy tudnánk róla.
Rengeteg élelmiszer tartalmaz rovarokat adalékanyagként, így tudtukon kívül ugyan, de jó eséllyel nagyobb arányban fogyasztottunk már valamilyen formában rovarokat.
A kármin az élelmiszeriparban az egyik legismertebb és legelterjedtebb színezék, amely számos termékben megtalálható, mint például joghurtok, fagylaltok, üdítők és sütemények. Ennek a színezéknek az előállítása során a körülbelül öt milliméteres bíbortetvek szárnyatlan nőstényeit szárítják. Ez a természetes színezék különleges élénk vörös árnyalatot kölcsönöz az élelmiszereknek, így sokan kedvelik a használatát.
Számos esetben nem magát a rovart használják fel élelmiszer-ipari célokra, hanem a rovarok által termelt anyagot, akár a váladékát. Igaz ez például a sellakra is, amelyet az élelmiszeriparban elsősorban bevonatként, mázként alkalmaznak. Gyakran ettől fényes az étel - például egy tábla csoki - külső felülete. A sellakot a nőstény lakktetű állítja elő. Bár közvetlenül a rovart nem használják fel az élelmiszer-ipari alapanyag előállításához, a folyamat során - a PETA állatvédő szervezet szerint - rengeteg állat is elpusztul.
A méhviasszal, a mézzel és a propolisszal kapcsolatban is hasonló helyzet áll fenn. A propolisz lényegében egy különleges keverék, amely méhek nyálából, viaszából és különféle növényekből, valamint fákból származó összetevőkből áll össze.