Szájer a közelmúltban megosztotta gondolatait négy évvel ezelőtti távozásáról, valamint arról, hogy miért nem védte meg álláspontját a történtek során.
"Jóváteszem, amit elszúrtam" címmel nagyinterjút készített a Mandiner a NER által rehabilitált Szájer Józseffel, melyben a négy év hallgatás és rejtőzködés után visszatérő politikus egyebek mellett arról beszélt, milyen súlyos betegséggel kellett megküzdenie, miért kellett visszavonulnia a közéletből, mit csinált ezalatt a négy év alatt, illetve beszélt az Európai Unió és magyar kormány közötti feszült viszonyról is - a hvg.hu szemléje szerint.
Az interjú során a volt fideszes EP-képviselő kifejtette, hogy szerinte nem okozott helyrehozhatatlan kárt, hiszen a Fidesz 2022-ben is kétharmados többséggel diadalmaskodott. Hozzátette: "A 'bűnöm' csupán annyi, hogy a személyes életemet nem hoztam nyilvánosságra."
Az egykori európai parlamenti képviselő azután vonult vissza a közélettől, hogy 2020-ban kiderült: egy brüsszeli melegorgiáról az ereszen keresztül próbált meg elmenekülni, amikor hallotta, hogy a rendőrök razziáznak. Az eset idején ugyanis a Covid-járvány miatt nem lehetett volna semmilyen rendezvényt sem tartani.
A politikai interjú során a szóban forgó személy kifejtette, hogy még a botránya kitörése előtt megfogalmazta elhatározását: visszavonul a politikai életből. Célja az volt, hogy Strasbourgban egy olyan csapatot formáljon, amely önállóan is képes a működésre, függetlenül a jelenlététől.
A beszámolója alapján az elmúlt négy évét az írás és olvasás világában töltötte, miközben egy komoly betegséggel is meg kellett birkóznia, ami miatt "harci lendületben" érzi magát. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a betegségét ugyanúgy magánügyének tekinti, mint a 2020-as ügyének bizonyos "privát aspektusait", így ezekről a témákról a jövőben sem kíván nyilatkozni.
Szerinte a sajtó és az ellenzék támadásai figyelmen kívül hagyták az általuk hangoztatott emberi jogokat. Politikai közössége pedig "részben jogosan" érezte magát becsapottnak, és emiatt nem álltak ki mellette.
Azt mondta, azért nem állt ki magáért néhány rövid közleményen kívül, mert minimális méltányosságra sem számíthatott, ráadásul azt sem akarta, hogy a saját közössége sérüljön.