Oroszország 250 drónnal és 14 ballisztikus rakétával hajtott végre támadást Ukrajna ellen.


Miközben az orosz-ukrán konfliktus történetének legnagyobb fogolycseréje zajlott, Oroszország egy hatalmas légitámadást indított Ukrajna ellen. A légierő 14 ballisztikus rakétát és 250 drónt vetett be, melyek középpontjában Kijev állt. A támadás nyomán komoly rombolás történt, és legalább 15 civil személy sérült meg – számolt be róla a hirado.hu.

A támadás középpontjában Ukrajna fővárosa, Kijev állt, de a Kijevi, az Odesszai, a Dnyipropetrovszki, a Harkivi, a Donyecki és a Zaporizzsjai területet is érintette az orosz támadás. A légitámadást az ukrán védelmi erők légiereje, légvédelmi rakétaegységei, elektronikus hadviselési és drónrendszerekkel foglalkozó egységei, valamint mobil tűzcsoportjai hárították el.

Szombaton reggel 8 óra 30 percig a légvédelem 6 Iszkander-M/KN-23 ballisztikus rakétát lőtt le Kijev felett, valamint semlegesített 245 Sahíd típusú drónt az ország keleti, északi, déli és középső részein. Ebből 128-at tűzfegyverekkel semmisítettek meg, 117-et pedig elektronikus hadviseléssel kényszerítettek földre.

A nagy erejű orosz támadás jelentős károkat okozott Ukrajna-szerte, különösen Kijev három kerületében. A hatóságoknak összesen 15 sebesültről van tudomása, továbbá megrongálódott egy bevásárlóközpont, egy oktatási intézmény, továbbá számos gépjármű és lakóház. A Szolomjanszkij kerületben egy megsemmisített drón darabjai egy ötödik emeleti lakásba csapódtak és tüzet okoztak, amelynek következtében 7 ember sérült meg. A Dnyiprovszkij kerületben egy házaspár sebesült meg, amikor egy repeszdarab csapódott az ötödik emeleti lakásukba. Az Obolonszkij kerületben öt ember fordult segítségért, miután egy 9 emeletes lakóépület négy emeletén kár keletkezett az ellenséges támadásban. A Holosivszkij kerületben további egy személy sérült meg.

A támadás akkor következett be, amikor Ukrajna és Oroszország végrehajtotta a fogolycsere-megállapodást, amely során 390 ukrán fogoly tért haza, köztük 270 katona és 120 civil. A megállapodás Isztambulban született, miután Kijev és Moszkva több mint három év szünet után először ült le közvetlen tárgyalásokra. Ez a megállapodás jelentette az egyetlen konkrét eredményt a találkozón, mivel Kijev bár nyitott a tűzszünetre, Moszkva határozottan elzárkózott bármilyen hasonló kezdeményezéstől. Ráadásul,

A legfrissebb orosz sajtóhírek szerint az orosz delegáció figyelmeztetett, hogy ha Ukrajna nem vonja vissza csapatait az Oroszország által 2022 szeptemberében egyoldalúan annektált, de jelenleg még mindig részben ukrán irányítás alatt álló Luhanszki, Donyecki, Herszoni és Zaporizzsjai területekről, akkor a Kreml Harkiv és Szumi városának elfoglalását fontolgatja.

Related posts