Nincs semmi újdonság a nap alatt, amikor a hírszerzést ellenőrző parlamenti bizottságok működéséről van szó.

A képviselők és szenátorok végül a SRI-t felügyelő bizottságba a következő személyeket választották: Eugen Bejinariu és Petru Bogdan Cojocaru (mindketten PSD), Laurenţiu Ţepeluş (PSD), Fabian Cristian Radu (AUR), Nicolae Neagu (PNL), Răzvan Prişcă (PNL), Allen Coliban (USR), Vasile Nagy (SOS) és Csoma Botond (RMDSZ). A bizottság titkári posztját a Kolozs megyei RMDSZ-es képviselő tölti be, míg a liberális Nicolae Neagu a testület alelnökeként tevékenykedik.
A SIE-t felügyelő bizottság összetétele a következő: Alexandru Muraru (PNL) képviselő (elnök), Felix Stroe (PSD) szenátor (alelnök) , Mihai Fifor (PSD) képviselő (titkár), Mircia Chelaru (AUR) szenátor, Sorin Gheorghe Șipoș (PSD) szenátor, Anamaria Gavrilă (POT) képviselő és Turos Lóránd (RMDSZ) szenátor.
A politikus állítólagos beszervezésének hátterében az állt, hogy diáktársairól kellett volna információkat gyűjtenie Dan fedőnév alatt. Ugyanakkor a CNSAS vizsgálatai során megállapították, hogy Stroe nem minősíthető besúgónak, mivel nem találtak általa aláírt beszervezési nyilatkozatot, és kompromittáló jelentéseket sem rögzítettek.
A testület álláspontja szerint 1973-ban érkezett meg a Securitate Stroeróhoz. Az érintett, Stroe, elárulta a portálnak, hogy a tengerészeti politikai bizottságban tevékenykedett, amely a Kommunista Párt ideológiájának és utasításainak végrehajtásáért volt felelős. Jelenleg Felix Stroe a PSD konstancai szervezetének vezetője.
A titkosszolgálatok parlamenti ellenőrzése hosszú évek óta komoly kihívásokkal küzd, mivel a parlament nem rendelkezik tényleges befolyással a hírszerző ügynökségek működésére. Valóságos parlamenti elszámoltathatóság és ellenőrzés hiányában e két szerv tevékenysége szinte teljesen átláthatatlan a lakosság számára.
A lakosság csak azt látja, hogy a két szerv évről-évre egyre nagyobb állami költségvetést kap. Egyébként Bejinariu volt többek között az, aki beterjesztette a Big Brother elnevezésű hírhedt megfigyelési törvénytervezetet, amely jelentősen kiszélesítette volna a hírszerzés jogosultságát lehallgatások végzésére.