Szijjártó nyilatkozott: külön megállapodásokat kíván kötni az Egyesült Államokkal a vámügyek terén.
"A Trump-kormányzattal való kapcsolatunk rendkívül kedvező" - nyilatkozta a tárcavezető. A vámháborúval összefüggésben a miniszter elismerte, hogy a vámpolitika az uniós hatáskör része, ám kritikával illette a brüsszeli intézmények hatékonyságát. Meglátása szerint az EU nem tud olyan kedvező megoldásokat kidolgozni, amelyek segítenék Magyarországot, így most 20%-os vámokkal kell szembenéznie, hasonlóan más uniós tagállamokhoz is. Az Egyesült Államok részben a magyarországi korrupcióra hivatkozva indokolja az Európai Unióra kivetett vámokat, de Szijjártó ezt cáfolta, mondván, hogy ez csak álhír - tudósított a Bloomberg TV.
"Az Egyesült Államok kereskedelmi képviseletének éves jelentéséről beszélünk, amelyet még tavaly, Joe Biden elnöksége alatt állítottak össze. A Biden-kormányzat viszonya Magyarországhoz meglehetősen negatív volt. Fontos megjegyezni, hogy ezeket a jelentéseket főként az amerikai nagykövetségektől származó információk alapján készítik, és az előző amerikai nagykövet is jelentős ellenszenvet mutatott."
Szijjártó Péter a Nemzetközi Büntetőbíróság elhagyásával kapcsolatosan osztotta meg gondolatait. Véleménye szerint a bíróság mára politikai intézménnyé alakult, és a Benjamin Netanjahu ellen kibocsátott elfogatóparancs mögött politikai motivációk állnak. "Ebből a folyamatból nem kívánunk részt venni, ezért döntöttünk a kilépés mellett" - hangsúlyozta.
Az interjúban a miniszter határozottan kiállt Magyarország gazdasági kapcsolatai mellett Kínával és Oroszországgal. Kiemelte, hogy különösen a Moszkvától származó energiaellátás szempontjából Magyarország nem engedheti meg magának, hogy elforduljon Oroszországtól, hiszen ez nélkülözhetetlen az ország energiaellátásának biztosításához.
A kínai befektetések témájában Szijjártó hangsúlyozta, hogy ezek csupán gazdasági megfontolásokra épülnek, és Peking "soha nem" hozta össze a politikai szempontokat a befektetési döntések során. Emellett kiemelte, hogy Magyarország uniós tagságával kapcsolatban egyértelmű a helyzet, és ezzel kapcsolatban nincsenek kétségek.