Több ezer ember gyűlt össze Belgrád utcáin.

Január második vasárnapján is kormányellenes tiltakozást tartottak Belgrádban. A tüntetők azért vonultak utcára, mivel nem vonták kérdőre az újvidéki vasúti baleset felelőseit. A 15 áldozatot követelő tragédiáról 15 perces néma csenddel emlékeztek meg.
Vasárnap Belgrád utcái ismét megteltek több ezer emberrel, akik tiltakozásra gyűltek össze. A demonstrálók a november 1-jén történt újvidéki vasútállomási tragédia kapcsán fejezték ki felháborodásukat, mivel a hatóságok eddig nem azonosították a felelősöket. A politikai felelősséggel terhelt személyek sem mondtak le posztjaikról, és a kormány továbbra is titokban tartja az építkezéssel kapcsolatos dokumentációt. Az emberek hangot adtak elégedetlenségüknek, követelve az igazságot és a felelősségre vonást.
A tiltakozók a szerbiai alkotmánybíróság épülete elé vonultak, ahol 15 perces néma csenddel emlékeztek meg az vasúti pályaudvaron történt tragédia 15 áldozatáról.
Az újvidéki vasúti pályaudvar előtetője november elsején tragikus baleset következtében leomlott, ami 15 ember életét követelte. Azóta az ellenzék folyamatos utcai demonstrációkat szervez, követelve a hatóságoktól a felelősök letartóztatását, valamint a vasútállomás újjáépítésében részt vevő cégekkel kötött szerződések nyilvánosságra hozatalát. Emellett a miniszterelnök és Újvidék polgármesterének lemondását is sürgetik. A tiltakozók véleménye szerint a tragédia mögött az országot átható korrupció áll.
A szerbiai egyetemek hallgatói a legkitartóbb tiltakozók, akik november óta folyamatosan az utcákra vonulnak. Jelenleg a szerbiai állami egyetemeken működő 64 kar szinte mindegyikét blokád alatt tartják. A diákok Szerbia különböző városaiban naponta 15 percre megállítják a forgalmat a karuk épülete előtt, ezzel is emlékezve az áldozatokra.
Az újvidéki vasútállomás, amely 1964-ben nyitotta meg kapuit, 2021 és 2022 között több szakaszban esett át felújításon, és a munkálatok idén is folytatódtak. Goran Vesic, az építésügyi miniszter, júliusban bejelentette, hogy a felújítás befejeződött, és az épület ismételten használatba vehető. Bár a miniszter azóta lemondott posztjáról, kijelentette, hogy nem érzi magát felelősnek a kialakult helyzetért. Az újvidéki felsőügyészség december végén tizenhárom személy, köztük a volt miniszter ellen emelt vádat. A vádiratban foglaltak szerint a vádlottakat közbiztonság súlyos veszélyeztetésével, veszélyokozással, valamint nem megfelelő építési és kivitelezési gyakorlat folytatásával vádolják.
Aleksandar Vučić, Szerbia köztársasági elnöke úgy véli, hogy a jelenlegi tiltakozások mögött külföldi pénzügyi támogatás állhat, és hogy ezek célja a kormány megbuktatása, illetve saját leváltása. Hangsúlyozta, hogy az ellenzék arra törekszik, hogy ideiglenes kormány alakuljon, de ő biztos benne, hogy erre nem fog sor kerülni. Érdekes módon, míg korábban elutasította az előrehozott parlamenti választások lehetőségét, legutóbbi televíziós interjújában már nyitott volt a voksolás eshetőségére. Az országban a legutolsó előrehozott parlamenti választásra 2023 decemberében került sor.