Tölgyessy Péter kifejtette, hogy a választások után várhatóan jelentősebb zűrzavarok keletkeznek, mint amit korábban előre láttunk.

A Szélsőközép által szervezett rendkívüli esemény keretében, a múlt hét végén Tölgyessy Péter tartott előadást az Ingában. A színpadon elhangzottak szerint 2026-ban várhatóan lesz választás Magyarországon, és a Fidesznek jelentős esélye van arra, hogy azt elveszítse.
Tölgyessy előadása több mint két órán át tartott, és Lengyelország felől kezdte el bontogatni a 2010 utáni Orbán-korszak összetett elemzését. Kiemelte, hogy a koronavírus-járvány óta a politikai rendszer fokozatosan gyengülni látszik, ami már 2022-ben is tapasztalható volt, amikor az ellenzék egyesült frontja megmutatkozott (bár a Fidesz végül a választásokon minden idők legsimább győzelmét aratta). Mostanra azonban a politikai táj újra kétszereplőssé vált, és a jövő évi választások legfőbb kérdése valójában egy népszavazássá alakul, ahol az emberek dönthetnek arról, hogy Orbán Viktor folytassa-e vezetését. Tölgyessy megjegyezte, hogy biztos abban, a miniszterelnök nem fogja feladni a harcot.
Azt azonban nem jelentené ki, hogy biztosan jobb lesz az országnak a Fidesz leváltása, még azzal együtt sem, ha megvalósulnak a Tisza Párt intézkedései és az uniós pénzeket is sikerül hazahozni. Szerinte a Magyar Péter által március 15-én bejelentett gazdasági intézkedések gyakorlatba átültetése teljes képtelenség a jelenlegi költségvetési helyzetben, nem lehet ezt pusztán kommunikációval elütni. "Az az ígéret, hogy majd felülről megold a bölcs vezető mindent. Volt már ilyen, és pontosan ez az, ami a bajokat termetette Magyarországon" - tette hozzá.
A Fidesz visszaszorulásával kapcsolatban megjegyezte, hogy az ilyen típusú politikai rendszerek külső szemlélőként rendkívül stabilnak és hatalmasnak tűnnek, ám amikor elérkezik a vég, a bukásuk gyors és drámai. Emlékeztetett arra, hogy 1989-ben, a rendszerváltás előestéjén az MSZMP is egy hatalmas, megbonthatatlannak tűnő intézmény volt, de nem sokkal később a teljes struktúrája szétesett.