Uzsoki főigazgató a párhuzamos várólistákkal kapcsolatban hangsúlyozta: "Nincs mit eltitkolnunk."

Ficzere Andrea, az Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója, határozottan elutasítja a VIP-részleggel kapcsolatos kritikákat, amelyeket méltalannak, igazságtalannak és alaptalannak minősít. A közösségi médiában közzétett bejegyzésében kifejti, hogy véleménye szerint ezek a támadások politikai indíttatásúak, és az ellenzék szereplői egyértelműen politikai haszonszerzés céljából lépnek fel. Ezen kívül az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKF) nemrégiben vizsgálatot indított, hangsúlyozva, hogy az állami egészségügyi ellátás keretein belül tilos a várólisták megkerülése anyagi juttatás fejében. Továbbá, ha egy orvos irreálisan hosszú várakozási időt közöl a betegekkel, ezzel gyakorlatilag magánellátásra kényszerítve őket, az szintén súlyos következményekkel járhat.
Ficzere hangsúlyozta, hogy a kórház tevékenységei mindig az érvényben lévő jogszabályoknak megfelelően zajlanak, és ez a VIP-osztály működésére is teljes mértékben érvényes. Véleménye szerint minden egyes szolgáltatásukra rendelkeznek a szükséges engedélyekkel, és sem szakmai, sem emberi, sem jogi vagy pénzügyi aspektusból nem merülhetnek fel kétségek.
Januárban napvilágra került, hogy egy betegnek, aki hosszú éveken át várakozott, mindössze két és félmillió forintért kínáltak lehetőséget arra, hogy heteken belül megműtsék a "térítéses osztályon". Hadházy Ákos és a Transparency International első fokon győzelmet arattak a kórház ellen, így most az intézménynek nyilvánosságra kell hoznia, hogy mennyi bevételt realizált a magánbetegek után. Gulyás Gergely az ügy kapcsán feljelentést javasolt, hangsúlyozva, hogy ha valóban ilyen történt, az súlyos bűncselekménynek minősül.
Az Uzsoki Kórházban érdekes helyzet alakult ki, mivel párhuzamos várólisták léteznek. Az ellátás gyorsabb megszerzésére van lehetőség, ha valaki a Térítéses Betegellátó Osztályhoz fordul. A kórház nyilatkozata szerint, bár ez az osztály a kórház része, nem részesül állami finanszírozásban, így működése nem befolyásolja az államilag támogatott betegek várólistás helyzetét. Továbbá, a betegút-ellátó cégek állnak szerződéses kapcsolatban a betegekkel, ami azt jelenti, hogy a beavatkozások díja nem közvetlenül a kórházhoz érkezik. A Belügyminisztérium megerősítette, hogy az eljárás jogszerű, mivel a kórház nem kér és nem is fogad el pénzeszközöket a betegektől.